صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

پیام تسلیت مدیرکل دفتر موسیقی برای درگذشت عندلیبی

امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی درگذشت استاد جمشید عندلیبی را تسلیت گفت.
پیام تسلیت مدیرکل دفتر موسیقی برای درگذشت عندلیبی

پیام تسلیت مدیرکل دفتر موسیقی برای درگذشت عندلیبی

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی درگذشت جمشید عندلیبی آهنگساز و نوازنده پیشکسوت عرصه نی نوازی را به خانواده این هنرمند و جامعه هنری کشور تسلیت گفت. 

در متن پیام امیرحسین سمیعی آمده است: 

در روزهای پایانی زمستان ۱۴۰۲ خبر درگذشت استاد جمشید عندلیبی به عنوان یکی از مهم‌ترین و ارزنده‌ترین هنرمندان موسیقی ایران به ویژه در عرصه نی نوازی، جامعه موسیقی کشور را متاثر کرد. 

هنرمندی برخاسته از مکتب استادان و هنرمندان ارزنده موسیقی ایرانی که با فراگیری تکنیک‌های مختلف و متنوع نی نوازی نقش بسیار موثر و ارزشمندی در توسعه کمی و کیفی نوازندگی و معرفی این ساز ارزشمند به علاقه‌مندان و دوستداران موسیقی ایفا کرد. 

نوازنده و آهنگسازی که علاوه بر تک نوازی سحرانگیز خود در پروژه ماندگار «نی نوا» به آهنگسازی استاد حسین علیزاده، با تولید بسیاری از آثار دارای کیفیت دیگر، نام و یاد خود را در تاریخ موسیقی این سرزمین ماندگار کرد. 

هنرمندی ممتاز درعرصه نوازندگی که شنوندگان نغمات موسیقی ایرانی با شنیدن صدای منحصر به فردی که پیش روی مخاطبان قرار می‌داد، وی را به عنوان هنرمندی صاحب سبک و دارای خلاقیت‌های بسیار در عرصه نوازندگی نی می‌شناختند. مسیری که منجر به تولید آثاری بسیار ارزشمند و ماندگار و همچنین همکاری با هنرمندان ارزنده موسیقی این سرزمین شدو نام او را در آسمان پرستاره موسیقی ایران ماندگار کرد. 

بی‌گمان فقدان هنرمندان جریان ساز و ارزشمندی چون مرحوم استاد جمشید عندلیبی ضایعه‌ای بزرگ برای فرهنگ و هنر این سرزمین به ویژه عرصه موسیقی ایرانی است. 

اینجانب به سهم خود درگذشت زنده یاد جمشید عندلیبی را به خانواده این هنرمند شایسته و جامعه موسیقی کشور تسلیت گفته و برای شادی روح این هنرمند گرانقدر علو درجات الهی را خواستارم. 

روحش شاد، یادش گرامی 

منبع : ilna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *