صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

پویش «نهال نو، خانه نو» برگزار شد

پویش «نهال نو، خانه نو» برگزار شد

پویش «نهال نو، خانه نو» برگزار شد

همزمان با روز درختکاری با هدف ترویج نوسازی مسکن و ارتقای کیفیت زندگی در محلات هدف بازآفرینی شهری، پویش «نهال نو، خانه نو» در محله مینایی منطقه ۱۵ تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، امروز ۱۵ اسفند همزمان با روز درختکاری پویش «نهال نو، خانه نو، بادست تو، برای تو» به دستور وزیر راه و شهرسازی و با راهبریهای شرکت بازآفرینی شهری ایران از منطقه ۱۵ شهرداری تهران (محله مینابی) آغاز شد.

علاوه بر تهران ۲۳ استان دیگر برای این پویش اعلام آمادگی کرده‌اند. این رویداد در راستای برنامه‌های نوسازی و بهسازی مسکن و کاهش تعداد سقف‌های لرزان برگزار شد.

پویش «نهال نو، خانه نو» برگزار شد

محمد آیینی ـ معاون وزیر راه و شهرسازی بر اهمیت جایگاه درختکاری و برکات آن در زندگی انسان‌ها اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز توجه زیادی به موضوع منابع طبیعی و درختکاری دارند و این مهم با تعامل مناسب با دستگاه‌های ذیربط از جمله شهرداری‌ها و نیز مشارکت مردم حاصل می شود. کاشت درخت و نهال منجر به افزایش فضای سبز محیط شهری شده و در مجموع ارتقای کیفیت زندگی در محلات هدف بازآفرینی شهری را به دنبال دارد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰ بوستان و فضای بزرگ توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران برای حمایت از شهرداری‌ها و بهبود فضای محیط شهری محلات فرسوده شهری ساخته و تحویل داده شده است. آخرین مورد آن بوستان چهار هکتاری در محله حاشیه‌ای اسلام‌آباد سنندج بود که چندی پیش به بهره برداری رسید.

حسین جنتی ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران نیز در این مراسم گفت: کاشت نهال به معنای حس نو در فضای محلات است که امید داریم روز درخت کاری فرصتی برای حضور در محلات و دیدار با مردم و معتمدین محلات باشد، امروز در محله مینابی منطقه ۱۵ جهت دیدار با سازندگان ،مردم و معتمدین محلات و اصحاب رسانه حاضر خواهیم بود.

وی از شهرداران مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران و ۴۷ شهردار شهرهای استان تهران خواست به این پویش ملحق شوند و در فرصت باقیمانده تا پایان سال به افزایش جریان نوسازی محلات کمک کنند.

پویش «نهال نو، خانه نو» برگزار شد

پویش «نهال نو، خانه نو» برگزار شد

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *