صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

هوش مصنوعی اپل با iOS 18 عرضه می‌شود

هوش مصنوعی اپل با iOS 18 عرضه می‌شود

هوش مصنوعی اپل با iOS 18 عرضه می‌شود

به ‌گزارش همشهری آنلاین و به نقل از تک‌ناک، سیری در اکتبر ۲۰۱۱ به‌همراه آیفون 4S معرفی شد و کنترل صوتی را با دستیار مجازی تواناتر جایگزین کرد. دوازده سال بعد، سیری به روش اصلی تعامل ما با محصولات اپل تبدیل شده است. به‌نظر می‌رسد صدای سیری طبیعی‌تر شود؛ اما فناوری اصلی تقریباً همان است. در همین‌ حال، هوش مصنوعی اکنون بدین‌معناست که هوش مصنوعی مولد و چت‌بات‌ها برپایه مدل‌های زبان بزرگ ساخته می‌شوند.

طبق گزارش‌ها، سیری و سایر اجزای iOS 18 در ماه ژوئن به انقلاب هوش مصنوعی ملحق خواهند شد و بدین‌ترتیب، کابوس همیشگی استفاده از سیری که کارایی آن بین «کاملاً بی‌استفاده» تا «گاهی اوقات مفید» در نوسان است، به‌پایان خواهد رسید. بااین‌حال، هنوز اطلاعات دقیقی از ماهیت این تغییرات و سطح کارایی جدید سیری دردسترس نیست.

براساس پیش‌بینی‌ها هوش مصنوعی اپل از سیری بهتر خواهد بود؛ اما iOS 18 به انتظارات زیاد ایجادشده درباره هوش مصنوعی دست نخواهد یافت. این یعنی معیار برای پیشرفتی چشمگیر در سیری اندک است؛ درحالی‌که معیار برای دستیابی به نوآوری درزمینه هوش مصنوعی، بسیار زیاد و دائماً در حال افزایش است.

دراین‌بین، امیدهای فراوانی وجود دارد؛ اما انتظارات محتاطانه و سنجیده هستند. آیا کاربران به‌جای برنامه ChatGPT برای پاسخ سریع به پرسش‌های کنجکاوانه کودکان، از سیری استفاده خواهند کرد؟ آیا سیری حتی بدون نیاز به اشتراک ارزش استفاده دارد؟ آیا کاربران واقعاً روی مک خود از سیری استفاده خواهند کرد؟

همچنین، ریسکی با تزریق هوش مصنوعی مولد به دستیار صوتی اپل همراه است. مدل‌های زبان بزرگ سریع و با اعتمادبه‌نفس هستند و همیشه واقعی نیستند. به‌نظر می‌رسد هر چت‌بات هوش مصنوعی حداقل با یک رسوایی شرم‌آور شروع به کار می‌کند. به‌نظر می‌رسد اپل روی هوش مصنوعی مولد بومی خود کار می‌کند که شاید با ترکیبی از فناوری‌های مجوزدار گوگل تقویت شده باشد.

بیشتر بخوانید:

  • گوگل پادکست به خاطره‌ها پیوست

با وجود ابهام‌های موجود، هوش مصنوعی مولد همچنان توجهات ویژه‌ای را به خود جلب کرده است. هیجان زیادی درباره قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل برای مک و آیفون وجود دارد. بااین‌حال، تجربه‌های گذشته باعث ایجاد احتیاطی منطقی می‌شود. همچنان امیدواریم فصل جدیدی برای سیری آغاز شود که بتواند روند ناامیدکننده گذشته را جبران کند. این نه‌تنها برای سیری، بلکه برای برنامه‌نویسانش و کاربرانی که به آن وابسته‌اند، ضروری به‌نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *