صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

فراخوان درگاه ملی مجوزهای کشور | هرچه زودتر مجوزهای کاغذی را الکترونیکی کنید

درگاه ملی مجوزها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همه مجوزهای کاغذی باید تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ الکترونیکی شوند و از این تاریخ هر فعال اقتصادی که مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) نداشته باشد، از نظر قانون و سامانه‌های دولتی و بانکی فاقد مجوز محسوب می‌شود.
فراخوان درگاه ملی مجوزهای کشور | هرچه زودتر مجوزهای کاغذی را الکترونیکی کنید

فراخوان درگاه ملی مجوزهای کشور | هرچه زودتر مجوزهای کاغذی را الکترونیکی کنید

به گزارش همشهری آنلاین، در اطلاعیه درگاه ملی مجوزهای کشور آمده است: «به اطلاع همه فعالان اقتصادی اعم از صنفی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی می‌رساند؛ بر اساس حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه مجوزهای کاغذی باید تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ الکترونیکی شوند و از این تاریخ هر فعال اقتصادی که مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) نداشته باشد، از نظر قانون و سامانه‌های دولتی و بانکی فاقد مجوز محسوب می‌شود.

با همت سازمان فناوری اطلاعات، تمهیدات فنی لازم روی درگاه ملی مجوزها به نحوی فراهم شده است تا هر فعال اقتصادی با داشتن کارت ملی، کد پستی و شماره مجوز، بتواند مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کند و نامش در بانک اطلاعت کسب‌وکارها qr.mojavez.ir قرار بگیرد.

لازم به ذکر است؛ هر فعال اقتصادی که نامش در بانک اطلاعات کسب‌وکار کشور نباشد، از ۲۶ اردیبهشت‌ماه، فاقد مجوز تلقی و به‌تدریج از دریافت خدمات در سامانه‌های دولتی محروم خواهد شد.

در پایان خاطرنشان می‌شود، وزارتخانه‌های ارشاد، کشور، علوم، بهداشت و آموزش‌وپرورش هنوز تمهیدات فنی لازم برای تبدیل مجوزهای کاغذی صادره فرد در سال‌های گذشته به مجوز الکترونیکی را فراهم نکرده است.

بدیهی است، عواقب احتمالی برای فعالان اقتصادی زیر مجموعه این دستگاه‌ها، بر عهده خود دستگاه خواهد بود.»

بیشتر بخوانید:

ایلان ماسک در ایران ورشکست می شود! | برخی برای صدور مجوز کسب و کار دوست دارند مردم التماس کنند

به گزارش همشهری آنلاین، مهلت تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه الکترونیکی یکتا، تا پایان ۱۴۰۲ اعلام شده بود که این مهلت تا ۲۵ اردیبهشت تمدید شده است.

پیش‌ازاین، سید امیر سیاح، رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب‌وکار در نامه‌ای به وزارت نیرو تأکید کرده بود که مأموران حکومتی با شناسه یکتا استعلام مجوزها را دریافت کنند و استعلام مجوز هر فعال اقتصادی و اعتبار هر مجوز با اسکن شناسه یکتا با بارکدخوان گوشی‌های هوشمند انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *