صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

عوارض خروج از کشور در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عوارض خروج از کشور به ازای هر نفر در سال ۱۴۰۳ بر اساس لایحه پیشنهادی دولت به مجلس ۵۲۰ هزار تومان خواهد بود و زائران عتبات عالیات در صورت خروج با هواپیما ۴۵ هزار تومان و به صورت زمینی یا دریایی ۱۵ هزار تومان به ازای هر نفر باید عوارض بدهد.
عوارض خروج از کشور در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عوارض خروج از کشور در ۱۴۰۳ چقدر است؟

به گزارش همشهری‌آنلاین، البته که زائران اربیعن که از ۱۵ مرداد تا ۱۵ شهریورماه امسال فقط از مرزهای زمینی به کشور عراق بروند، مالیات خروج نخواهند داد اما عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره به ازای هر نفر ۱۷۲ هزار تومان خواهد بود.

با این حساب عوارض خروج از کشور در سال جدید نسبت به پارسال ۳۰ درصد افزایش یافته است. نکته مهم اینکه عوارض خروج از کشور برای سفر دوم به میزان ۵۰ درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.

پیش بینی شده درآمد دولت از محل عوارض خروج از مرزهای کشور ۴۳۶۲ میلیارد تومان باشد که نسبت به رقم ۳۴۳۱ میلیارد تومانی در لایحه بودجه سال قبل ۲۷.۱ درصد افزایش داشته است.

این گزارش می‌افزاید: در سال جاری دولت برای صدور، تعویض و تمدید گذرنامه برای همه سنین ۴۰۰ هزار تومان عوارض خواهد گرفت. البته هزینه های درج شده بابت کلیه خدمات قابل ارایه جهت صدور، تعویض و تمدید گذرنامه (از قبیل هزینه های پستی، حق الزحمه و نگهداشت دفاتر خدماتی، عکس بیومتریک و …) بوده و اخذ هرگونه وجه دیگر ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *