صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

نگرانی از ورود هوش مصنوعی به سینما

نگرانی از ورود هوش مصنوعی به سینما

نگرانی از ورود هوش مصنوعی به سینما

به گزارش همشهری آنلاین، چندی پیش روزنامه فایننشال‌تایمز با اعلام این خبر اشاره‌ای نیز به محصول جدید «اپن ای‌آی» به نام سورا (Sora) کرد و آن را خطری بزرگ برای فیلمسازان و هنرپیشگان دانست.

روزی که موضوع هوش مصنوعی به‌صورت جدی مطرح شد، بسیاری به یاد سری فیلم‌های «نابودگر» افتادند و روبات‌های قاتلی را تصور کردند که در نقاط مختلف جهان عرضه می‌شوند. با این حال به‌نظر می‌رسد، پیش از رویت این روبات‌های قاتل، صنعت سینما که چنین موجودات بی‌رحمی را به جهانیان نشان داد، خودش توسط هوش مصنوعی به‌صورت جدی تهدید شده باشد.

به نوشته فایننشال تایمز، آلتمن با استودیوهای مطرحی مانند «وارنر براس دیسکاوری»، «پارامونت» و «یونیورسال» دیدار داشته تا فناوری جدید تولید ویدئو با هوش مصنوعی «سورا» را به آنها معرفی کند. نکته اینجاست که هدف اصلی این دیدارها، آرام کردن استودیوها و تأکید بر عدم‌تهدید صنعت سینما توسط سورا بوده است.

زمانی که «اپن ای‌آی» با انتشار ویدئوهایی توانایی سورا در ساخت ویدئوهای کوتاه براساس متن را به نمایش می‌گذاشت، نگرانی‌ها نزد فیلمسازان افزایش پیدا کرد.

درحال حاضر، این سیستم برای آزمایش در دسترس تعداد کمی از کارشناسان است، اما برای مصرف‌کنندگان فعلا ارائه نشده است.

بیشتر بخوانید:

  • این هوش مصنوعی روی دست مدل های دیگر بلند می شود

به نوشته نیویورکر، «اپن ای‌آی» سورا را به‌عنوان یک پیش‌نمایش عرضه کرده است «تا به عموم مردم این احساس را بدهد که در افق هوش مصنوعی چه قابلیت‌هایی وجود دارد». فیلمسازی فرایندی بسیار خلاقانه و هنری است که شامل احساسات، تجربیات و دیدگاه‌های انسانی می‌شود.

استفاده از هوش مصنوعی در فیلمسازی ممکن است نگرانی‌هایی را در مورد از دست‌دادن تماس انسانی و ارتباط عاطفی در فیلم‌ها ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *