صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

بازدید ۲ میلیون نفر از کارگاه‌های صنایع دستی در ایام نوروز

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: امسال برای نخستین بار، کارگاه گردی را در سبد اقدامات مربوط به نوروز آوردیم و نزدیک به ۲ میلیون نفر از کارگاه‌های صنایع دستی بازدید کردند.
بازدید ۲ میلیون نفر از کارگاه‌های صنایع دستی در ایام نوروز

بازدید ۲ میلیون نفر از کارگاه‌های صنایع دستی در ایام نوروز

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، مریم جلالی امروز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه در نشست شورای راهبردی نظارت بر تحقق سند راهبردی توسعه گردشگری که در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه گردشگری سویه مردمی‌سازی و قلب تپنده پیشران صنایع دستی، است، تصریح کرد: صنایع دستی نقطه روایت گردشگری و ایجاد جذابیت برای آن است، ما از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را می‌بریم. امسال برای نخستین بار، کارگاه گردی را در سبد اقدامات مربوط به نوروز آوردیم و نزدیک به ۲ میلیون نفر از کارگاه‌های صنایع دستی بازدید کردند.  

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با بیان اینکه این میزان بازدید دستاورد هم جوشی و همگرایی با گردشگری است، اظهار کرد: همگرایی و هم جوشی منجر به حرکت ما در مسیر اهداف‌مان می‌شود. 

او با تشبیه گردشگری به قلبی تپنده و صنایع دستی به عنوان شریان‌های این قلب، ادامه داد: گردشگری جریان شریان‌های ماست و می‌تواند منجر به تأثیرگذاری در سایر مباحث مانند فرهنگ و دیپلماسی شود و ما نیز امیدواریم بتوانیم در این مسیر موفق عمل کنیم.

منبع : ilna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *