صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

تعیین سقف جدید اجاره بها در آستانه اجرا | آخرین وضعیت افتتاح واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی

وزیر راه و شهرسازی تعیین سقف اجاره بها را قانونی با ظرفیت مناسب برای تعیین اجاره بها عنوان کرد و گفت: سقف اجاره بها تا یک هفته آینده مشخص می شود.
تعیین سقف جدید اجاره بها در آستانه اجرا | آخرین وضعیت افتتاح واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی

تعیین سقف جدید اجاره بها در آستانه اجرا | آخرین وضعیت افتتاح واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهرداد بذرپاش در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های مسکن مهر مهستان و پردیس افزود: تا به امروز ۴ تا ۵ استان تعیین سقف‌های اجاره خود را اعلام کرده‌اند که تا یک هفته آینده سقف اجاره مسکن تعیین و اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: در برنامه است تا پایان امسال و حداکثر تا اواسط سال آینده واحدهای باقی مانده مسکن مهر تحویل داده شود.

وزیر راه و شهرسازی به آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت: سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ وضعیت پرداخت تسهیلات رشد دوبرابری داشت اما در دوماهه ابتدای سال عملکرد بانک ها کمتر از انتظار بود.

بذرپاش بیان کرد: در جلسه هفدهم شواری عالی مسکن که با ریاست آقای مخبر برگزار شد در برنامه قرار گرفت تا از طریق بانک مرکزی عملیات تزریق مالی برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن انجام شود و پروژه‌ها متوقف نشود.

  • سقف افزایش اجاره در استان ها مشخص می شود | فرمول تعیین سقف افزایش اجاره را ببینید

وی تصریح کرد: توقف پروژه‌های نهضت ملی مسکن خط قرمز ما است.

بذرپاش اظهار کرد: تاکنون دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن آغاز شده که از این تعداد بیش از ۵۵۰ هزار واحد مسکن تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

بذرپاش با بیان اینکه در شهرهای جدید که یکی از کانون های جمعیتی واحدهای مسکونی مهر به شمار می رود تمرکز ویژه داریم، گفت: در حال حاضر در پردیس تعداد محدودی باقی مانده و هم اکنون در این شهر از حالت بحران خارج شده ایم.

وی ادامه داد: در مهستان نیز ۱۱ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده بود که با افتتاح واحدهای مسکن مهر طی امروز به تعداد ۱۰ هزار واحد یک هزار واحد باقی می ماند که تلاش می‌کنیم در ماه های آینده تکمیل و تحویل داده شود.

وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی مهر در شهر جدید پرند نیز تقریبا به اتمام رسیده است، گفت: همچنین در شهر های جدید گلبهار، فولاد شهر و تعداد دیگری از شهرهای جدید واحد های کمی باقی مانده است.

بذرپاش بیان کرد: بخشی از منابع مالی برای تولید مسکن اختصاص به واحدهای مسکن مهر داشت که با تحویل این واحدها تمرکز بیشتری بر روی تکمیل واحدهای مسکن مهر خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سئوالی درباره تعیین سقف اجاره بها نیز گفت: تعیین سقف اجاره بها در شورای عالی مسکن مصوب شده تا با پیشنهاد استان ها جمع بندی شود تاکنون نظرات برخی از استان ها اخذ شده و منتظر هستیم تا تمامی استان ها نظر خود را اعلام کنند و حداکثر ظرف یک هفته ابلاغ خواهد شد.

وی تعیین سقف اجاره بها را قانونی با ظرفیت مناسب برای تعیین اجاره بها عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *