صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

سازمان ملی هوش مصنوعی تا هفته آینده افتتاح می‌شود

سازمان ملی هوش مصنوعی تا هفته آینده افتتاح می‌شود

سازمان ملی هوش مصنوعی تا هفته آینده افتتاح می‌شود

به گزارش همشهری آنلاین، دهقانی پیش از این با بیان اینکه افتتاح این سازمان از اصلی‌ترین برنامه‌های رئیس‌جمهور شهید بود، آن را دستاورد مهم دولت سیزدهم خوانده بود.

دهقانی روز گذشته نیز گفت: امیدوارم رئیس‌جمهوری که سکان دولت را بر عهده می‌گیرد، بتواند با آرامش کارها را به جلو ببرد. معاون علمی ریاست‌جمهوری، گفت: مهم‌ترین موضوعی که بسیار به آن نیازمند هستیم و لازم است در آن ادامه مسیر بدهیم، مسئله هوش مصنوعی است. خدا را شکر در ۱۰‌ماه گذشته و با پیگیری رئیس‌جمهور شهید، تأسیس مرکز ملی هوش مصنوعی و سازمان ملی هوش مصنوعی ابلاغ شده است و این سازمان چهارشنبه هفته آینده افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: تمام هزینه‌ها و بودجه لازم برای تهیه زیرساخت‌های آن صورت گرفته است و امیدواریم از این موضوع، پشتیبانی شود تا پایان سال دارای سازمان پرتوان هوش مصنوعی
باشیم.
وی با اشاره به نزدیکی انتخاب رئیس‌جمهور جدید گفت: وظیفه تک تک افراد ملت است که به رئیس‌جمهور فارغ از اینکه هرکس باشد، احترام گذاشته و با او همکاری کنند؛ زیرا این کشور نیازمند همدلی و همراهی است.

بیشتر بخوانید:

  • اینستاگرام از هوش مصنوعی جدیدش رونمایی کرد

طبق سند ملی هوش مصنوعی، سازمان ملی هوش که تحت نظر رئیس‌جمهور تأسیس می‌شود، وظیفه برنامه‌ریزی، هماهنگی و تسهیل در اجرای سند را برعهده دارد. سازمان ملی هوش مصنوعی تا پیش از این، با عنوان مرکز ملی هوش مصنوعی فعالیت داشته است تا ضمن تسهیل در امور مربوط به اکوسیستم هوش، اقدامات لازم را برای تصویب این سازمان به سرانجام رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *