صفحه اصلی | درباره ما | تبلیغات  | تماس با ما

فارسی | العربی | English

خدمات بیشترین سهم اشتغال در بهار ۴۰۳ را کسب کرد

سهم شاغلان بخش کشاورزی و بخش صنعت در بهار ۱۴۰۳ نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۱.۰ و ۰.۱ درصد کاهش و سهم شاغلان بخش خدمات ۱.۱ درصد افزایش داشته است.
خدمات بیشترین سهم اشتغال در بهار ۴۰۳ را کسب کرد

خدمات بیشترین سهم اشتغال در بهار ۴۰۳ را کسب کرد

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مطابق نتایج طرح آمارگیری نیروی کار بهار 1403، بررسی اشتغال در بخش های عمده فعالیت اقتصادی نشان می دهد که بخش خدمات با 52.4 درصد بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش های صنعت با 33.0 و کشاورزی با 14.5درصد قرار دارند. سهم شاغلان بخش کشاورزی و بخش صنعت در بهار 1403 نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب 1.0 و 0.1 درصد کاهش و سهم شاغلان بخش خدمات 1.1 درصد افزایش داشته است.

 بررسی نرخ بیکاری جمعیت 15ساله و بیشتر نشان می دهد که 7.7 درصد از جمعیت فعال, بیکار بوده اند. همچنین بر اساس فاصله اطمینان 95%نرخ بیکاری کل کشور بین 7.4 درصد تا 8.1درصد با نقطه مرکزی 7.7 درصد به دست آمده است.

بدین معنی که این فاصله با اطمینان 95درصد, مقدار واقعی نرخ بیکاری کل کشور را در بر می گیرد. براساس این نتایج نرخ بیکاری در بین زان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری کل کشور نشان می دهد که این شاخص نسبت به فصل مشابه در سال قبل(بهار 1402) حدود 0.5 درصد کاهش یافته است.

 تعداد افراد شاغل  در بهار1403 در بخش کشاورزی حدود 3میلیون و 595هزار و 370 نفر و تعداد افراد شاغل در بخش صنعت حدود 8هزار و 173 هزار و 126 نفر و تعداد افراد شاغل در بخش خدمات نیز حدود 12میلیون و 961هزار و 250نفر بوده است.

خدمات بیشترین سهم اشتغال در بهار ۴۰۳ را کسب کرد

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *